Konjaks un Agnese Rutkovska | Spirits & Wine

23.03.2018.
Snīkeru veikala Commune īpašniece un instagram influencere ar 5000 sekotājiem Agnese Rutkovska uzskata, ka izskats nosaka arī saturu. Līdzīgi kā VSOP konjaks, kas pildīts stilīgā pudelē ar tā vērtību izceļošiem uzrakstiem, Agnese nēsā modes zīmolu apģērbu, uztur sevi sportiskā formā un viņas ķermeni viscaur klāj tetovējumi. Par to, vai skropstu tušu var izmantot vīna pudeles attaisīšanai, kādi ir viņas mīļākie snīkeri un kāpēc vienīgais stiprais alkohols, kas viņu uzrunā, ir konjaks, Agnese mums pastāstija īsā sarunā.

Tu sporto un piekop diezgan veselīgu dzīvesveidu - vai sanāk šad tad arī “pagrēkot”?

 

No vīna glāzes piemērotā situācijā nemēdzu atteikties, taču pēdējā laikā “grēkot” gan sanāk ļoti maz, jo ir baigais “skrējiens”: daudz darba, sporta zāle un brīvs laiks gandrīz vai nepaliek. 

Jaunībā man patika braukāt pa festivāliem un sanāca eksperimentēt ar visu ko - iecienīts bija gan rums ar ananāsu sulu, gan piparmētru liķieris Minttu. Šobrīd gan vīns ir vienīgais dzēriens, kurš man tiešām garšo. Ja sanāk doties naktsdzīvē, tad parasti bārā pasūtu pudeli vīna uz visu nakti. 

Kad dodamies kādā tripā ar draudzenēm, vai esam ārā pie dabas, arī mēdzam paņemt līdzi kādu pudeli vīna, taču nekad nevienai nav līdzi korķviļķis. Vienubrīd es pat speciāli nēsāju līdzi īpašu skropstu tušu, ar kuru var attaisīt vīna pudeles. Nepieciešams, lai tušai būtu metālisks korpuss un plakans gals, ar kuru iespiest korķi iekšā pudelē. Neatceros gan ražotāju, bet šķiet, tas bija Maybelline. Bet vispār, nākamreiz iepērkoties, vienkārši jāņem vīns ar skrūvējamo korķi.

 

Tātad vismaz vīnu ir iespejams apvienot ar regulāru sportošanu?

 

Zini kā, man liekas, ka jebkurš sportists kaut ko iedzer kad ir attiecīgi brīži (smejas). Reti kurš ir tik tiešām “svētais”.

Ko esmu novērojusi sportojot - atliek iedzert daudzreiz mazāk, lai apreibtu, savukārt nākamajā dienā ir daudz vieglāk.

 

Kam tu biežāk dod priekšroku - baltvīnam vai sarkanvīnam?

 

Baltvīnam. Sarkanvīns man arī garšo, taču nepatīk, ka tas nokrāso muti un zobus sarkanus - ballītei tas neder, tāpēc, ejot kaut kur ārā no mājas, izvēlos baltvīnu.

 

Tu teici, ka labprāt pagaršotu labu konjaku - kas tevi tajā piesaista?

 

Man šķiet, ka tas ir kaut kas ļoti solīds. Filmās parasti rāda, kā kāds to dzer glītā glāzē ar “kājiņu” mājīgā istabā pie kamīna. Vai kompānija, kurā visi ir skaisti ģērbušies, lēnām izbauda šo dzērienu, pavadot laiku sarunās. Šis dzēriens man arī saistās ar kaut ko vizuāli pievilcīgu. Mani uzrunā tieši tas tēls.

 

Tev kā cilvēkam, kurš ir tik stipri saistīts ar modi, noteikti vizuālais aspekts ir ļoti svarīgs… Kā tu nokļuvi līdz situācijai, kad tev ir savs snīkeru veikals? 

 

Visu mūžu esmu ieņēmusi dažādus amatus apģērbu un apavu veikalos, līdz beidzot man pavērās iespēja uzsākt kaut ko savu.

Kāpēc snīkeri? Tie man jau no sākta gala ir bijuši tuvi un saprotami, jo es kādreiz spēlēju basketbolu un vēlāk strītbolu. Ir tāds uzskats, ka snīkeri ir radušies no skriešanas apaviem. Man gan vairāk šķiet, ka lielāko ietekmi šajā modes lauciņā savulaik atstāja Nike Jordan, attiecīgi, basketbola apavi.

 

Kuri ir tavi mīļākie snīkeri?

 

Nike Air Force One, lai kā arī es censtos tikt no viņiem vaļā! Man mājās viņu ir ļoti daudz un visādās krāsās, bet nu jau palikusi ir tikai puse. Bieži vien skatos uz snīkeriem un domāju ko varētu nopirkt, taču beigās tāpat atkal nopērku Air Force. 

Vēl man patīk Fenty Puma by Rihanna ar apaļo purnu un biezo zoli. Dodu priekšroku klasiska silueta snīkeriem ar apaļu purngalu, nevis tiem ar uzlocīto spico purnu, kā skriešanas apaviem.