VALŪTA - EUR |  SEK

BLOGS


RADIO DĪDŽEJS BREIDAKS IZVĒLAS SKOTU KŪDRAINOS VISKIJUS

Kad trakie padsmitnieku gadi aiz muguras, ikviens uz alkoholu skatās mazliet citām acīm. “Radio SWH” balss Kaspars Breidaks nu dzērienus sācis uztvert kā baudīšanas kultūras sastāvdaļu, un lielu lomu tajā spēlē augstvērtīgais single malt viskijs. Viņš nevairās runāt par savu pirmo tikšanos ar alkoholu, kā arī atklāj nianses, kā vēlētos justies savās kāzās. 

 

Kaspars Breidaks ir improvizācijas šova “Spiediens” aktieris un līdzdibinātājs, pasākumu vadītājs un arī “Radio SWH” balss.  Viņš pārsteidz ar apņēmību un piedzīvojumiem, kas gūti, nebaidoties no izaicinājumiem nemitīgi paplašinot savu redzes loku. No Kaspara virmo pozitīvisms un nebeidzams dzīves prieks, viņa ikdiena paiet starp un ap cilvēkiem. 

 

Kaspar, mēs dzirdējām, ka esi viskija mīlis

Jau gadus septiņus esmu baudītājs. Agrāk, kā jau daudziem, svarīgs bija “karuselis” galvā un tā atstātās sekas. Šobrīd -  process kā tāds. Tāpēc izvēlos dzērienus ar stāstu vai vismaz vārdu. Parasti šie abi nāk rokās sadevušies. Esmu iecienījis skotu viskijus. Pie tam ne tos maigākos. Laphroaig, Lagavulin, Ardbeg ir mans TOP3 šobrīd, it sevišķi, ja baudu vientuļnieka stilā - klusumā, bez kompānijas. Ar draugiem, nepārspēts ir Glenddfidich IPA un Monkey shoulder.

 

Kāpēc tieši šie viskiji?

Kad pirmo reizi drauga draudzene pasmaržoja viskiju, kuru tobrīd baudīju, viņa saviebās, iekliedzās, piesauca slimnīcu un marli un metās pie loga lai to rautu vaļā. Ne visi ir pieraduši pie tik izteikta aromāta, kāds piemīt “kūdras viskijiem”. Taču man tie garšo. Tādēļ sapratu, ka tos labāk malkot vienatnē, kad tikai pašam sevi jāsaprot.

 

Kāda bija tava pirmā pieredze ar alkoholu, cik gados un kāds alkohols, kādas svinības?

Ne tā patīkamākā. Biju kautrīgs, tāpēc pagaršoju samērā vēlu – 17 gadi. Šņabis. Pliks un tāds, kas kļūdas nepiedod. Svinēt pat īsti nebija ko, ar draugiem un teltīs bijām pie dabas. Bet laikam jau reti kuram pirmā pieredze ar alkoholu ir patīkama.

 

Cik bieži mēnesī apmēram tu malko viskiju? Labā vai sliktā garastāvoklī?

Man ir sava tradīcija. Esmu to nosaucis šādi: “Mierinājums”.  Tā kā esmu pasākumu vadītājs un mana ikdiena bieži paiet komunicējot ar daudz cilvēkiem, pēc katra pasākuma mani mājās gaida glāzīte viskija. Nereti tas ir tieši Glenddfidich IPA Experiment. To baudu klusumā, mēģinot nomierināties pēc piedzīvotā jampadrača. Cik pasākumi, tik glāzītes. Ļoti atkarīgs no konkrētā mēneša un pasākumu sezonalitātes. Tas ir maigs, izsmalcināts un ļoti atbilst manai enerģijai. Īsts single malt. Šo viskiju es uztveru kā sen iepazītu draugu. Viegli, baudāmi un tieši laikā.

 

Kādus vēl dzērienus tu izvēlies?

Pēdējā laikā ar vien vairāk iepazīstu džinu. Rums, protams, arī mīļš un tuvs. Esmu elastīgs, neturos pie vienas zortes, ļaujos arī eksperimentiem. Iespējams, gadiem ejot mainās arī alkohola uztvere un manas garšas kārpiņas.

 

Vai uzskati sevi par dzīves svinētāju/baudītāju?

Kā gan citādi! Ar katru ieelpu nosvinu un izbaudu. Ar izelpu – palaižu, aizmirstu. Citādi grūti. Neesmu radis koncentrēties uz to, kas bijis vai būs. Svinēt un baudīt var tikai tagadnē, tātad, tieši laikā. Pēc tā vados arī savā ikdienā un dzīvē kopumā. Dzīve ir jāsvin!

 

Kādu alkoholu tu izvēlies ejot izklaidēties?

Ļoti atkarīgs no vietas, kompānijas, vakara noskaņas. Reizēm, tas ir rums. Biežāk viskijs. Taču šad un tad pagaršoju pa šķipsniņai no visa. Neesmu no tiem, kas turas pie viena standarta. Ballīte jau pati par sevi uzliek rāmi – nekādi rāmji.

 

Kādu viskiju tu dzertu savās kāzās?

Es savās kāzās nedzeršu (smaida). Iedzerot, mēs pārstājam radīt atmiņas. To dienu es gribēšu līdz sekundei atcerēties vēl un vēl. Katru mirkli, kad ādu klāj zosāda vai pa mani danco skudru labākā līnijdeju apvienība. Tā diena būs skaidra, pat ja līs.

 

Tava sliktākā pieredze ar viskiju, jebkādu, varbūt, ka tāda īsti nav bijusi?

Nekas nenāk prātā. Ja arī tāda ir bijusi, tad atrodas folderī ar nosaukumu “Pazudušās filmas”.

 


 

SIDRI, KAS NEATGĀDINA CUKURŪDENI

Agrāk vārds sidrs asociējās tikai un vienīgi ar saldu augļu ūdeni, radot ilūziju, ka dzeram limonādi ar alkoholu. Nu jau labu laiku šī ēra ir beigusies un arī Latvijā gatavo sidrus, kam katram ir savs raksturs, personība, un tie garšo izteiksmīgi, gaumīgi un galvenais – nemaz ne tik saldi.

Labs piemērs ir salīdzinoši nesen tirgū ienākušais “Cēsu alus” Dārza sidrs ar dabiskām garšām  - cidoniju, ērkšķogu, ābolu, rabarberu u.c.. Un, pats skaistākais, kas sidru baudītājām/iem noteikti nav mazsvarīgi – tam nav pievienots cukurs, tas neapšķebina. Līdz šim mana pieredze saistījās ar cukurotajiem sidriem, tādēļ kādu laiku, arī vasaras sezonās, apzināti neizvēlējos sidrus. Protams, arī sidriem ar cukuru ir savi piekritēji un sava specifika, taču, laikam dzīvē pienācis brīdis, kad meklēju alkoholā dabiskas un ļoti kvalitatīvas vērtības.

Dārza sidra ražošanā izmantota raudzēta augļu sula un dabīgi aromatizētāji. Baudot šo dzērienu rodas sajūta, ka dzertu vieglu, gaisīgu un dabīgu šampanieti, turklāt, apziņa, ka tas gatavots šeit pat Latvijā, dod sidram patriotisku pievienoto vērtību, kas man noteikti liks atgriezties pie šī dzēriena atkal un atkal. Mana pirmā pieredze ar šo dzērienu radās Liepājā, skaistā vasaras dienā pusdienojot kādā āra terasē Liepājas vecpilsētā. Izvēlējos sidru, lai arī dzērienkartē tur nebija pat minēts kāds ir šis sidrs, oficiante teica vien, ka būšot labs. Tā nu, noriskēju un paņēmu šo dzērienu. Jāatzīst, ka jutos ļoti patīkami pārsteigta. Bija silta vasaras diena un tas bija tieši tas, kas iederējās pie pusdienām – viegls, dzirkstošs, atspirdzinošs, vēss un dabiski saldens alkoholisks dzēriens. Bija sajūta, ka dzeru šampanieti dienas vidū, sajutos kā francūziete. 

Sidra vēsture ir meklējama Anglijā, kad tika pagatavots viegls alkoholisks dzēriens no āboliem, tādēļ arī tieši ābolu sidrs ir uzskatāms par sidru klasiku. Sidrs ir viegli dzirkstošs vīns, ražots no augļiem, un pēdējā laikā pasaulē arvien populārāki kļūst craft tipa sidri, tādēļ prieks, ka nu arī Latvijas tirgū tie ir pieejami. 

Arī Kurzemnieki, “Sabiles sidrs”, ir paveikuši lielu darbu un daudzi jo daudzi latvieši jau ir iemīļojuši daudzos Sabiles sidra dzērienus. Šo sidru gatavo ievērojot klasisku sidru gatavošanas tehnoloģiju, izmantojot tikai Latvijā audzētus produktus. Pamatprodukts Ābolu sidrs ir populārākais no “Sabiles sidrs” produktiem, tas ir pussauss ar izteiktu un tajā pat laikā dabīgu ābolu garšu. Šo dzērienu lieliski var baudīt gan kā aperatīvu pirms ēdiena, gan ballītēs, gan pievienot kokteiļos. Nebiju iedomājusies, ka sidrus var izmantot kokteiļos, tādēļ arī šī pieredze priekš manis ir kas jauns. Izmēģināju arī vienu pavisam vienkāršu recepti, ko atradu internetā, un teikšu godīgi – viss vienkāršais ir ģeniāls un otrādi (recepti skatīt zemāk). Varbūt pirmajā brīdī šķiet, ka galvassāpes otrā dienā garantētas, bet nē – pāris šādi kokteiļi vakarā  ar mēru un Tev paliks tikai labākās atmiņas par balzāma un sidra kombināciju. 

Ražotāji ir īpaši piedomājuši pie iepakojuma, liekot atdzesēt Sabiles sidru, etiķete vienmēr paliks skaista, jo tā ražota no īpaša mitruma izturīga materiāla. Tā teikt – par skaistām lietām! Šis sidrs manā sirdī iekrita uz palikšanu ar dizainu un to daudzveidību, šī noteikti ir eleganta dāvana dodoties ciemos, kā arī, būs no kā izvēlēties.

Kokteilis “Made in Latvia”. 

Tradicionāls kokteilis ar dzirkstošu vīnu un Latvijas Melno balzamu.

Nepieciešams:

Sabiles sidrs, pussausais

Melnais balzams

Pagatavošana:

Ielej šampanieša glāzē 25–50 ml balzama un pievieno sidru.

Būtībā pie Sabiles sidra var droši pieliet dažādus liķierus un veidot pats savu kokteili.